Used 2016 Keystone RV Avalanche 380FL Fifth Wheel
HUNTER SPECIAL- unit being sold AS-IS
View all Avalanche Floorplans
2016 380FL Features and Options
2016 Keystone Avalanche 380FL - CAMPER/HUNTER SPECIAL *UNIT SOLD AS-IS*
What Our Customers Are Saying
After over 20 plus years we found Schieks RV, in Manitowoc and we are so glad we did, Tina was knowledgable and genuine you can tell she truly wants what is best for you and cares just like she would if buying a camper/fifth wheel for herself.
We met the service team when first looking at the fifth wheel and again at walk through making sure everything was set for us, explaining everything and - Allan
Contact us for price
Ron Hoover RV & Marine Centers
Location: Amarillo
Stock# 94602
Location: Amarillo
Stock# 94602
Stock# 94602
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2016 380FL Specifications
| Sleeps | 8 |
| Slides | 6 |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 13 ft 2 in |
| Hitch Weight | 2810 lbs |
| Dry Weight | 12930 lbs |
| Cargo Capacity | 2570 lbs |
| Fresh Water Capacity | 66 gals |
| Grey Water Capacity | 83 gals |
| Black Water Capacity | 44 gals |
| Tire Size | ST235/85R16G |
| Furnace BTU | 35000 btu |
| VIN | 4YDF38026FE760637 |
For more information
Contact Us
Avalanche 380FL Reviews
Be the first to tell other RVers what you think about this RV Write a Review
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


