Used 2016 Keystone RV Avalanche 331RE Fifth Wheel
SPEAK TO A SALES PRO IN OCALA FL. 352-622-2886
SPEAK TO A SALES PRO IN OCALA FL. 352-622-2886
This Keystone Avalanche 331RE fifth wheel features quad slides and a rear entertainment center and fireplace, plus king size bed!
Step inside this luxury fifth wheel and imagine your next camping trip, WOW! The spaciousness makes you feel as though you are still at home. Just inside the door to the left there is a pantry. Next, a slide out with a free standing dinette and two recliners.
The rear entertainment center features overhead and side cabinetry storage, and electric fireplace below.
A second living area slide features a L-shaped tri-fold sofa sleeper with overhead storage.
The kitchen is located in the center of the unit and features a slide out refrigerator and three burner range with a microwave oven above. There is a counter peninsula with double kitchen sink, and plenty of storage within the peninsula, overhead cabinets, and drawers.
Step up to a side aisle bath featuring a shower, toilet, and sink with linen cabinet, and two entry doors.
The door at the end of the hall takes you to a front luxurious private master suite with king bed slide, chest of drawers with overhead cabinet, master closet with mirrored doors, and washer/dryer prep with drawers and an optional TV above, access to the bath, plus so much more!
SPEAK TO A SALES PRO IN OCALA FL. 352-622-2886
Fantastic service and support. Jim and Mike know RVs and even more important know the industry and all the conditions that are affecting RV sales. In addition, RV Kountry went above any beyond when it comes to the sale of my coach. They coordinated battery replacements and other repairs. I would highly recommend RV Kountry. Thanks for all your help. - Greg
Stock# 0CR230
Interior Color: 2
| Sleeps | 4 |
| Slides | 4 |
| Length | 38 ft 7 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 13 ft 2 in |
| Interior Color | 2 |
| Hitch Weight | 2620 lbs |
| Dry Weight | 12450 lbs |
| Cargo Capacity | 3050 lbs |
| Fresh Water Capacity | 66 gals |
| Grey Water Capacity | 83 gals |
| Black Water Capacity | 49 gals |
| Tire Size | ST235/85R16G |
| VIN | 4YDF33125GE760230 |
Avalanche 331RE Reviews
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


