Used 2016 Jayco White Hawk 25BHS Travel Trailer
View all White Hawk Floorplans
2016 25BHS Features and Options
Call for details.
What Our Customers Are Saying
I want to say thank you for everything that you did. You went way beyond my expectations. Everyone was so helpful. You are all amazing! - Karen
Pete's RV Center
Location: South Windsor, CT
Stock# 52325C
Location: South Windsor, CT
Stock# 52325C
Stock# 52325C
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2016 25BHS Specifications
| Sleeps | 8 |
| Slides | 2 |
| Length | 29 ft 5 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 10 ft 11 in |
| Int Height | 6 ft 9 in |
| Hitch Weight | 680 lbs |
| GVWR | 7250 lbs |
| Dry Weight | 5745 lbs |
| Cargo Capacity | 1505 lbs |
| Fresh Water Capacity | 48 gals |
| Grey Water Capacity | 30 gals |
| Black Water Capacity | 30 gals |
| VIN | 203_52325C |
For more information
Contact Us
White Hawk 25BHS Reviews
Be the first to tell other RVers what you think about this RV Write a Review
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.

