Used 2016 Jayco White Hawk 24RKS Travel Trailer
"Start Exploring Today: Enjoy 1 Year RV Complete and Free Camping on Us!"
The White Hawk 24RKS travel trailer by Jayco features a rear kitchen layout, a single slide along the road side, and a front bedroom.
As you enter the 24RKS travel trailer, you step into the kitchen area. There is a refrigerator, three burner range, microwave, and kitchen sink along the rear of the trailer. The road side slide has a dual pantries between the sofa, and wardrobe. On the opposite side you will find a dinette with a recessed TV above the dinette, plus lots of overhead cabinets.
As you continue towards the front, the bathroom is on your right. The private bath has a corner toilet, sink, medicine cabinet, and corner shower. A wardrobe is across from the bath.
In the front bedroom you will find a comfortable queen bed and two wardrobes, one on either side of the bed.
You will have no problem finding overhead cabinets to store your inside camping items. Plus you will enjoy the outside storage, 18' awning, optional Chil N' Stor exterior refrigerator, and so much more inside and out!
Joel was very helpful in the sales department. - Joy
Stock# CT240928
| Sleeps | 4 |
| Slides | 1 |
| Length | 28 ft 9 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 10 ft 11 in |
| Int Height | 6 ft 9 in |
| Hitch Weight | 605 lbs |
| GVWR | 6500 lbs |
| Dry Weight | 5210 lbs |
| Cargo Capacity | 1290 lbs |
| Fresh Water Capacity | 48 gals |
| Grey Water Capacity | 45 gals |
| Black Water Capacity | 30 gals |
| VIN | 1UJBJ0BM3G1450204 |
White Hawk 24RKS Reviews
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


