Used 2016 Jayco Jay Series Sport Hardwall 12B Folding Pop-Up Camper
LIGHTWEIGHT! A-FRAME! REAR DINETTE!
2016 Jayco Jay Series A-Frame 12B highlights:
- Rear Dinette
- Bathroom
- 3 Burner Range Top
- 3 Way Fridge
- Microwave
The Jay Series Sport Hardwall 12B folding pop-up camper by Jayco has everything you need for a weekend camping trip.
Inside the camper, to the left there is a microwave cabinet. On the opposite side there is a sink, three burner range, storage cabinet, and refrigerator. Along the rear of the camper you will find a u-dinette.
In the front corner of the camper you will find a cassette toilet & shower.
Let your weekend adventure include the Jay Series Sport Hardwall 12B.
Joel was very helpful in the sales department. - Joy
Stock# 6437
| Sleeps | 2 |
| Length | 16 ft 2 in |
| Ext Width | 7 ft 1 in |
| Ext Height | 5 ft 2 in |
| Hitch Weight | 230 lbs |
| GVWR | 3250 lbs |
| Dry Weight | 1855 lbs |
| Cargo Capacity | 1395 lbs |
| Fresh Water Capacity | 17 gals |
| Black Water Capacity | 5 gals |
| Tire Size | 13" |
| Available Beds | Dinette |
| VIN | BC0053 |
Jay Series Sport Hardwall 12B Reviews
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


