Used 2016 Jayco Jay Flight SLX 174BH Travel Trailer
***ALREADY DISCOUNTED FOR FINANCING WITH US !!!***
A set of bunk beds, rear bath, and front queen bed are a few key features inside the 174BH Jay Flight SLX travel trailer by Jayco.
Step inside, to your right is a queen bed that runs the width of the front wall of the trailer. There are overhead cabinets and a privacy curtain as well.
You can enjoy your meals at the booth dinette, and at night it easily converts into additional sleeping space. On the opposite side is a large pantry, two burner range, microwave, single galley sink, and a refrigerator below the counter.
There are bunk beds in the rear right corner of the trailer. In the rear left corner you will find the bathroom with a toilet and tub/shower.
You will also enjoy the overhead cabinets in this travel trailer.
Outside there is exterior storage as well as an awning.
After over 20 plus years we found Schieks RV, in Manitowoc and we are so glad we did, Tina was knowledgable and genuine you can tell she truly wants what is best for you and cares just like she would if buying a camper/fifth wheel for herself.
We met the service team when first looking at the fifth wheel and again at walk through making sure everything was set for us, explaining everything and - Allan
Stock# UT690094
| Sleeps | 5 |
| Length | 21 ft 7 in |
| Ext Width | 7 ft 1 in |
| Ext Height | 9 ft 4 in |
| Int Height | 6 ft 1 in |
| Hitch Weight | 310 lbs |
| GVWR | 3500 lbs |
| Dry Weight | 2930 lbs |
| Cargo Capacity | 570 lbs |
| Fresh Water Capacity | 20 gals |
| Grey Water Capacity | 15 gals |
| Black Water Capacity | 9 gals |
| VIN | 1UJBJ0AJ9G77J0240 |
Jay Flight SLX 174BH Reviews
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


