Used 2016 Forest River RV Surveyor 264RKS Travel Trailer
This unit sold AS IS...
Double entry doors, a rear kitchen, and single slide are just a few of the key features you will find inside the Surveyor 264RKS travel trailer by Forest River!
As you enter the rear entrance of the travel trailer, along the rear wall you will find a refrigerator, three burner range, extra counter space, and a double kitchen sink. The slide has a sofa, end table, and wardrobe. The opposite side of the travel trailer has a dinette.
In the side aisle bath you will find a sink, radius shower, and toilet.
The front bedroom greets you with a queen bed with storage below, and wardrobes on either side of the bed. There is also a entrance outside from the bedroom.
An exterior pass thru storage area is great for storing your exterior camping gear while the interior overhead cabinets help to keep your things neat and tidy inside the trailer, plus more!
A lot of fun and friendly people work at this dealership and they took the stress out of the purchasing process. Our sales person was Kasey and my wife and I both loved her. She answered all our questions and was very straightforward about everything. I was also impressed with the candor of the two technicians they provided during the delivery process. They explained the camper to us and gave us a - Daniel
Stock# 2140
Interior Color: Latte, Seaglass, Slate
| Sleeps | 5 |
| Slides | 1 |
| Length | 29 ft 4 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 10 ft 5 in |
| Int Height | 6 ft 11 in |
| Interior Color | Latte, Seaglass, Slate |
| Hitch Weight | 651 lbs |
| Dry Weight | 4935 lbs |
| Cargo Capacity | 2655 lbs |
| Fresh Water Capacity | 46 gals |
| Grey Water Capacity | 60 gals |
| Black Water Capacity | 30 gals |
| Furnace BTU | 30000 btu |
| Cooktop Burners | 3 |
| AC BTU | 13500 btu |
| Awning Info | 20' |
| Axle Count | 2 |
| Number of LP Tanks | 2 |
| VIN | 4X4TSVB23GL026694 |
Surveyor 264RKS Reviews
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


