Used 2016 Forest River RV Rockwood Mini Lite 2304 Travel Trailer
The Rockwood Mini Lite 2304 travel trailer by Forest River is a great travel trailer for a weekend away.
As you enter the travel trailer, to the left is a dinette with an entertainment center above the dinette.
In the rear you will find the bathroom with a corner shower, linen cabinet, toilet, wardrobe, sink, and medicine cabinet.
In the kitchen area there is a pantry, refrigerator, three burner range, microwave, double kitchen sink, and flip-up counter.
The front bedroom offers a queen bed with flip-up storage. You will also find wardrobes and nightstands.
There are plenty of overhead cabinets throughout the travel trailer as well as exterior storage.
You can even choose some options, such as, a gas grill, and a rear ladder, and more!
They did a great job fixing my motor problem on my Bayliner, the boat tech was very knowledgeable and nice. - Dan
Stock# 7CR221
| Sleeps | 4 |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 10 ft 3 in |
| Int Height | 6 ft 8 in |
| Hitch Weight | 585 lbs |
| Dry Weight | 3964 lbs |
| Cargo Capacity | 1421 lbs |
| Fresh Water Capacity | 43 gals |
| Grey Water Capacity | 30 gals |
| Black Water Capacity | 30 gals |
| VIN | 4X4TRLY21GD407221 |
Rockwood Mini Lite 2304 Reviews
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


