Used 2016 Forest River RV Rockwood Hard Side Series A192HW Folding Pop-Up Camper
View all Rockwood Hard Side Series Floorplans
2016 A192HW Features and Options
The Rockwood Hard Side Series A192HW folding pop-up camper by Forest River offers a rear flip-up bed. Next to the bed is a microwave cabinet.
In the front you will find a dinette. Next to the dinette there is a three burner range, XL refrigerator, and a single sink.
You will find a sliding front storage in the front of the camper, as well as an outside RVQUE gas grill.
What Our Customers Are Saying
After over 20 plus years we found Schieks RV, in Manitowoc and we are so glad we did, Tina was knowledgable and genuine you can tell she truly wants what is best for you and cares just like she would if buying a camper/fifth wheel for herself.
We met the service team when first looking at the fifth wheel and again at walk through making sure everything was set for us, explaining everything and - Allan
Basecamp RV Sales
Location: Rocklin, CA
Stock# IGSN-9189267
Location: Rocklin, CA
Stock# IGSN-9189267
Stock# IGSN-9189267
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2016 A192HW Specifications
| Sleeps | 3 |
| Length | 18 ft 11 in |
| Ext Height | 5 ft 6 in |
| Hitch Weight | 330 lbs |
| GVWR | 3300 lbs |
| Dry Weight | 2100 lbs |
| Cargo Capacity | 1192 lbs |
| Fresh Water Capacity | 26 gals |
| Tire Size | 13" |
| Furnace BTU | 20000 btu |
For more information
Contact Us
Rockwood Hard Side Series A192HW Reviews
Be the first to tell other RVers what you think about this RV Write a Review
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


