Used 2016 Palomino Puma 25-RS Travel Trailer
The Palomino Puma 25-RS features rear living and dual entry. As you enter the main door near the rear, it includes a sofa to your left on the wall with overhead cabinets and an end table on each side of the sofa.
Moving forward along the entry side there is a booth dinette, overhead cabinets and a side aisle bathroom. The bathroom includes a tub, vanity sink and toilet.
Along the opposite wall you will find a double kitchen sink, overhead cabinets, three burner range, refrigerator, pantry and a wardrobe.
The front private bedroom includes a queen bed with shirt closets over nightstands at each side and overhead cabinets. There is also a private entry/exit door in the room.
You may also choose a chair option which includes two recliners with an end table between them and overhead cabinets in place of the rear sofa.
Our propane stopped working while on a trip from Kansas City to Alaska. I stopped at Eastside and they were very helpful. A Tech even took time to help me make sure I did need a new regulator. We were able to make the repair and get back on the road. - Mark
Stock# 57722
Exterior Color: TN
| Sleeps | 6 |
| Length | 28 ft |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 10 ft 5 in |
| Int Height | 6 ft 8 in |
| Exterior Color | TN |
| Hitch Weight | 700 lbs |
| GVWR | 6700 lbs |
| Dry Weight | 5192 lbs |
| Cargo Capacity | 1508 lbs |
| Fresh Water Capacity | 51 gals |
| Grey Water Capacity | 42 gals |
| Black Water Capacity | 42 gals |
| Furnace BTU | 30000 btu |
| VIN | 4X4TPUF25GP059453 |
Puma 25-RS Reviews
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


