Used 2016 Forest River RV Patriot 26RR Toy Hauler Travel Trailer
The Patriot Edition 26RR toy hauler travel trailer by Forest River offers a rear ramp door for easy loading and unloading your favorite off road toys. In the cargo area you will also find two fold down sofas and a dinette table. You can even choose two optional lounge chairs.
The kitchen area has a large sink, three burner range, and refrigerator. In the corner of the main living area you will find an entertainment center.
The bathroom is a walk thru and has a sink and corner shower on one side and a toilet and wardrobe on the other side.
In the front bedroom you will find a queen bed with wardrobes on either side of the bed. In the corner of the room there is a LCD mount.
There are plenty of overhead cabinets throughout the travel trailer as well as outside storage and an outside LCD TV mount.
Awesome experience. Shawn was great and super helpful, very knowledgeable and made things very easy and quick. - Christopher
Stock# 18278
| Sleeps | 4 |
| Ext Width | 8 ft 1 in |
| Ext Height | 10 ft 5 in |
| Hitch Weight | 715 lbs |
| GVWR | 7715 lbs |
| Dry Weight | 5110 lbs |
| Cargo Capacity | 2567 lbs |
| Fresh Water Capacity | 50 gals |
| Grey Water Capacity | 41 gals |
| Black Water Capacity | 41 gals |
| VIN | 4X4TCKB24GK035759 |
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


