Used 2016 Forest River RV Georgetown XL 378TS Motor Home Class A
This 378TS Georgetown XL motor home by Forest River offers so much living space with dual opposing slides!
Proceeding through the motor home you will find a double kitchen sink, and a refrigerator and pantry.
Down the hallway you will see that this model has a private toilet area. Across the hall is a sink and corner shower.
In the bedroom you will find a slide with a bed, overhead cabinets, and nightstands. On the opposite side of the room you will find a large wardrobe.
There are plenty of overhead cabinets throughout the motor home. Let this motor home take you on your next adventure!
Our propane stopped working while on a trip from Kansas City to Alaska. I stopped at Eastside and they were very helpful. A Tech even took time to help me make sure I did need a new regulator. We were able to make the repair and get back on the road. - Mark
You Save: $25,000
Sale Price: $64,999
Stock# 339783
Chassis: Ford F-53
| Slides | 3 |
| Length | 37 ft 4 in |
| Ext Width | 8 ft 5 in |
| Ext Height | 12 ft 8 in |
| Int Height | 7 ft |
| Hitch Weight | 5000 lbs |
| GVWR | 24000 lbs |
| Fresh Water Capacity | 65 gals |
| Grey Water Capacity | 42 gals |
| Black Water Capacity | 42 gals |
| Tire Size | 255/80R22.5 |
| Furnace BTU | 55000 btu |
| Generator | Onan 5500 |
| Fuel Type | Gas |
| Miles | 35813 |
| Chassis | Ford F-53 |
| VIN | 1F66F5DY1F0A07184 |
Georgetown XL 378TS Reviews
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


