Used 2016 Forest River RV Georgetown 328TS Motor Home Class A
NO HIDDEN FEES EVER!! NO DEALER FEES!!
Stepping inside this 328TS Georgetown motor home by Forest River, you will immediately notice the beauty and spaciousness of the interior.
In the living area you will find a barrel chair to your right as you enter. Along the driver's side wall you have a hide-a-bed and dinette slide, and a TV. The opposite side of the motor home offers a three burner range and double kitchen sink slide. Proceeding down the hallway you have a refrigerator or you can choose an optional residential refrigerator and pantry.
The bathroom holds a sink, medicine cabinet, toilet, and corner angle shower. As you exit the bathroom there is a washer and dryer preparation on the opposite side.
The bedroom has a queen bed slide, double wardrobes, and a TV. There is plenty of overhead cabinet space in this motor home.
You even have the option to add an optional TV or optional overhead bunk in the front of the motor home above the driver and passenger seats, plus so much more!
We purchased a camper from a private party and were looking to get setup for the 4th of July. The service department was able to take time and go over the ins and out of my new to me camper and also install a solar charging system. I can’t Express how grateful I am and when it comes time… I will not shop anywhere else for our next camper!!! - Thomas
You Save: $30,000
Sale Price: $47,995
Stock# U06046
Interior Color: Cinnamon, Moonlight, Pebble, S
| Sleeps | 5 |
| Slides | 3 |
| Length | 34 ft 4 in |
| Ext Width | 8 ft 5 in |
| Ext Height | 12 ft 1 in |
| Int Height | 6 ft 8 in |
| Interior Color | Cinnamon, Moonlight, Pebble, S |
| Hitch Weight | 5000 lbs |
| GVWR | 20500 lbs |
| Fresh Water Capacity | 50 gals |
| Grey Water Capacity | 41 gals |
| Black Water Capacity | 41 gals |
| Furnace BTU | 40000 btu |
| Fuel Type | Gas |
| Miles | 36000 |
| VIN | 1F66F5DY6F0A06046 |
Georgetown 328TS Reviews
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


