Used 2016 Forest River RV Georgetown 328TS 3SL Motor Home Class A
Stepping inside this 328TS Georgetown motor home by Forest River, you will immediately notice the beauty and spaciousness of the interior.
In the living area you will find a barrel chair to your right as you enter. Along the driver's side wall you have a hide-a-bed and dinette slide, and a TV. The opposite side of the motor home offers a three burner range and double kitchen sink slide.
The bathroom holds a sink, medicine cabinet, toilet, and corner angle shower. As you exit the bathroom there is a washer and dryer preparation on the opposite side.
The bedroom has a queen bed slide, double wardrobes, and a TV. There is plenty of overhead cabinet space in this motor home.
Everyone at RV Leaders & Camping Outlet was awesome! Great buying experience. If anyone is looking to buy a cool camper and wants a smooth buying process, this is the place to go! - Ryan
Stock# 328442
Chassis: Ford
| Sleeps | 5 |
| Slides | 3 |
| Ext Width | 8 ft 5 in |
| Ext Height | 12 ft 1 in |
| Int Height | 6 ft 8 in |
| Hitch Weight | 5000 lbs |
| GVWR | 20500 lbs |
| Fresh Water Capacity | 50 gals |
| Grey Water Capacity | 41 gals |
| Black Water Capacity | 41 gals |
| Furnace BTU | 40000 btu |
| Generator | Onan QG 5500 |
| Fuel Type | Gas |
| Engine | 6.8L V10 |
| Chassis | Ford |
| VIN | 1F66F5DY0F0A03160 |
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


