Used 2016 Forest River RV Flagstaff MACLTD Series 228 Folding Pop-Up Camper
Enjoy camping in the Flagstaff MAC/LTD 228 folding pop-up camper by Forest River. This camper offers a gaucho/bed, outside gas grill, rear 60" x 80" tent bed and a 70" x 80" front KING tent bed, plus much more!
As you step inside to your left is a gaucho/bed for relaxing or sleeping. The opposite side offers a dinette with a table extension to allow for more work space or dining area. There is also a sink, three burner range, cabinet, and optional refrigerator. Next to the front tend bed is a cabinet or you can choose and optional shower and port-a-pottie instead.
Great service, super friendly and very patient answering a hundred questions. Finance lady Christen was very helpful in getting us the best deal. All wonderful people, thank you all so much. - Tricia
Stock# 75315
| Sleeps | 6 |
| Length | 17 ft 2 in |
| Ext Width | 7 ft |
| Ext Height | 4 ft 9 in |
| Hitch Weight | 336 lbs |
| GVWR | 3336 lbs |
| Dry Weight | 2237 lbs |
| Cargo Capacity | 1099 lbs |
| Fresh Water Capacity | 20 gals |
| Tire Size | 13" |
Flagstaff MACLTD Series 228 Reviews
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


