Used 2016 Forest River RV Flagstaff MAC 246D Expandable
2 BEDS! BATH & SHOWER!
2016 246D Features and Options
CALL FOR MORE DETAILS!
What Our Customers Are Saying
Maybe it’s me. Where I come from I can’t get help. Maybe it looks like I’m not approachable, Maybe it’s because I am old, fat and ugly. Maybe I’m invisible. But I can be standing in an aisle at Home Depot, Lowe’s, Walmart or any other place of business that is willing to take my money looking for something and have a store clerk pass by me without acknowledging me or asking if they could be of assistance. - Billy
Mountaineer RV & Outdoor Center
Location: Jane Lew, WV
Stock# FR1898B
Location: Jane Lew, WV
Stock# FR1898B
Stock# FR1898B
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2016 246D Specifications
| Sleeps | 6 |
| Slides | 1 |
| Length | 25 ft 8 in |
| Ext Width | 7 ft |
| Hitch Weight | 246 lbs |
| GVWR | 3246 lbs |
| Dry Weight | 2571 lbs |
| Cargo Capacity | 675 lbs |
| Fresh Water Capacity | 26 gals |
| Number of Awnings | 1 |
| LP Tank Capacity | 20 |
| Water Heater Capacity | 6 gal |
| Axle Count | 1 |
| VIN | 4X4CFS511GD175198 |
For more information
Contact Us
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.

