Used 2016 Forest River RV Flagstaff High Wall Hw27sc Flagstaff Folding Pop-Up Camper
The Flagstaff High Wall HW27SC folding pop-up camper offers a single slide out, a guacho, plus a front king size tent end bed and rear queen tent end bed.
As you enter the camper, to the left is a double kitchen sink, optional refrigerator, and three burner range, plus a cabinet.
In the rear of the camper there is a queen size tent bed. The front of the camper offers a king size tent bed. Back near the entry door, on the right is a cabinet, microwave, and gaucho seat. The dinette is on a slide, which helps to add more floor space.
The bath offers a hard wall shower with residential flush toilet for your convenience.
Outside you will even find a gas grill, awning, plenty of exterior storage, and so much more!
What a great experience. Absolutely streamlined process of my trade in. I was in and out in just around an hour or so. The staff was super helpful. Cory gave me a walkthrough of my new unit, very knowledgeable staff. I highly recommend this group! - Alex
Stock# CT180847
| Sleeps | 6 |
| Slides | 1 |
| Length | 25 ft 9 in |
| Ext Width | 7 ft |
| Ext Height | 5 ft 11 in |
| Hitch Weight | 278 lbs |
| GVWR | 3778 lbs |
| Dry Weight | 3187 lbs |
| Cargo Capacity | 591 lbs |
| Fresh Water Capacity | 26 gals |
| Grey Water Capacity | 12 gals |
| Black Water Capacity | 12 gals |
| Tire Size | 14" |
| VIN | 4X4CFSW18GD175018 |
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


