Used 2016 Forest River RV Flagstaff 27KS Expandable
EXTERIOR KITCHEN! SLEEPS 6!
The Flagstaff High Wall HW27KS folding pop-up camper by Forest River offers a single u-shaped dinette slide, exterior kitchen, and front king and rear queen tent beds.
As you enter the camper, to the right there is a cabinet. Next to the bed you will find another cabinet for additional storage, and optional refrigerator. The u-dinette is on a slide, which helps to give more floor space in the camper. On the opposite side of the camper you will find a three burner range, double kitchen sink, microwave, and more storage.
The bath offers a hard wall shower with residential flush toilet.
Outside you will find a gas grill and a slide out kitchen with a sink, two burner range, and much more!
Wow! I haven't had this kind of service in quite a while. Todd made me a great deal on an RV, without any bs hassle. Caden knows his stuff and got my RV ready to go all while singing cadence. I absolutely loved working with these gentlemen! They are truly a better breed of man. Keep up the outstanding work and service! I'd highly recommend them! This is how America should be! Thanks again y'all! Cheers! - Shawn
Stock# FR2093B
| Sleeps | 6 |
| Slides | 1 |
| Length | 19 ft 4 in |
| Ext Width | 7 ft |
| Ext Height | 5 ft 11 in |
| Hitch Weight | 377 lbs |
| GVWR | 3877 lbs |
| Dry Weight | 3314 lbs |
| Fresh Water Capacity | 26 gals |
| Grey Water Capacity | 12 gals |
| Black Water Capacity | 12 gals |
| Tire Size | 14" |
| VIN | 4X4CFSU19GD175810 |
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.

