Used 2016 Forest River RV Cherokee Grey Wolf 26RL Travel Trailer
Coming soon! the perfect rear living camper
You will love the rear living area and the single slide on the Cherokee Grey Wolf 26RL travel trailer by Forest River.
As you enter the travel trailer, there are two lounge chairs along the rear wall. The slide has a sofa and dinette. Along one wall there is an entertainment center. The other side has a large sink, three burner range, microwave, refrigerator, and pantry.
The bathroom is a walk-thru with a sink, corner shower, toilet, and wardrobe.
The front bedroom offers a queen bed with two wardrobes, one on either side of the bed. There is also a LCD TV mount in the corner. The bedroom also has a private entrance outside.
You will also find plenty of overhead cabinets throughout the travel trailer, as well as outside storage, plus so much more.
Our propane stopped working while on a trip from Kansas City to Alaska. I stopped at Eastside and they were very helpful. A Tech even took time to help me make sure I did need a new regulator. We were able to make the repair and get back on the road. - Mark
Stock# 33074
Interior Color: Natural, Espresso
| Sleeps | 5 |
| Slides | 1 |
| Length | 30 ft 11 in |
| Ext Width | 8 ft 1 in |
| Ext Height | 10 ft 6 in |
| Interior Color | Natural, Espresso |
| Hitch Weight | 720 lbs |
| GVWR | 7720 lbs |
| Dry Weight | 5806 lbs |
| Cargo Capacity | 1914 lbs |
| Fresh Water Capacity | 46 gals |
| Grey Water Capacity | 38 gals |
| Black Water Capacity | 28 gals |
| VIN | 4x4tckb26gk033074 |
Cherokee Grey Wolf 26RL Reviews
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


