Used 2016 Forest River RV Cherokee Grey Wolf 26BH Travel Trailer
Take a few extra friends camping with you thanks to the rear bunk house on the Cherokee Grey Wolf 26BH travel trailer by Forest River.
As you enter the travel trailer, to the left is a dinette with a LCD TV mount. Straight in front of you as you enter there is a sofa which faces the rear of the trailer. Along the road side you will find a large sink, three burner range, microwave, and refrigerator.
The rear bathroom has a tub with shower and toilet. Just outside of the bathroom there is a sink.
The rear bunk house has a double bed on the bottom and a single bunk on top. There is also a wardrobe in the corner.
The front bedroom has a queen bed and two wardrobes.
There are plenty of overhead cabinets throughout the travel trailer, as well as outside storage, and much more!
Great service, super friendly and very patient answering a hundred questions. Finance lady Christen was very helpful in getting us the best deal. All wonderful people, thank you all so much. - Tricia
Stock# UT762580
| Sleeps | 8 |
| Length | 29 ft 3 in |
| Ext Width | 8 ft 1 in |
| Ext Height | 10 ft 5 in |
| Hitch Weight | 605 lbs |
| GVWR | 7605 lbs |
| Dry Weight | 5040 lbs |
| Cargo Capacity | 2126 lbs |
| Fresh Water Capacity | 46 gals |
| Grey Water Capacity | 42 gals |
| Black Water Capacity | 32 gals |
| VIN | 4X4TCKB26GT182384 |
Cherokee Grey Wolf 26BH Reviews
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


