Used 2016 Dynamax FORCE 35DS Motor Home Super C
PRICE REQUIRES FINANCING THROUGH DDRVStep inside the FORCE motor home 35DS HD by Dynamax and find a front cab over bunk bed, double slides, and a rear king bed.
To the left of the entrance there is a dream dinette with an overhead cabinet above. Just past the dinette there is a pantry and refrigerator. On the opposite side of the motor home you will find a slide with a sofa, double kitchen sink, three burner range, microwave, and overhead cabinet.
Above the cab there is a bunk, and a 39" TV on electric swivel bracket which makes for easy viewing throughout the front of the motor home.
The bathroom is split with a private toilet area, sink, and medicine cabinet on one side of the motor home. Across from the toilet area there is a shower.
In the rear bedroom the king bed is on a slide. The overhead cabinet helps to keep your things neat and organized. Across from the bed find more storage with a wardrobe, drawers, and a closet. Above the drawers there is a 32" TV, and more!
Fantastic service and support. Jim and Mike know RVs and even more important know the industry and all the conditions that are affecting RV sales. In addition, RV Kountry went above any beyond when it comes to the sale of my coach. They coordinated battery replacements and other repairs. I would highly recommend RV Kountry. Thanks for all your help. - Greg
You Save: $41,755
Sale Price: $144,995
Stock# U2326P
| Sleeps | 6 |
| Slides | 2 |
| Ext Width | 8 ft 5 in |
| Ext Height | 13 ft |
| Hitch Weight | 20000 lbs |
| GVWR | 33000 lbs |
| Fresh Water Capacity | 90 gals |
| Grey Water Capacity | 52 gals |
| Black Water Capacity | 52 gals |
| Tire Size | 275/80R22.5 |
| Furnace BTU | 40000 btu |
| Fuel Type | Diesel |
| Miles | 67841 |
| Engine | CUMMINS ISB 6.7L |
| VIN | 1FVACXDT0GHGV5304 |
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


