Used 2016 CrossRoads RV Cameo CM36MK Fifth Wheel
Stepping inside the CM36MK Cameo fifth wheel by CrossRoads RV you will find that the main living and kitchen area have two slides. One slide has a dinette and theater seating. The opposite slide offers an entertainment center, large pantry, three burner range, and refrigerator. In the middle of the kitchen there is a kitchen island with a double kitchen sink and extra counter space. Along the rear wall of the fifth wheel you will find a comfortable sofa.
Proceeding up the stairs, the bathroom is on the left. Inside the bathroom there is a toilet, shower, linen cabinet, and sink.
In the front bedroom you will find a slide with a queen bed, or you can choose an optional king bed. Across from the bed there is a dresser and entertainment center. Along the front wall you will find a large wardrobe which provides added storage.
Thank you, Sharon, for the outstanding service at Summerland RV. Its people like you that makes all the difference in the RV Industry. I called you as a Winnebago Dealership, you listened to what I needed, ordered the parts, and did not give me the traditional run around. I truly appreciated the leadership, sincerity in you organizing everything for me to come in to have the parts installed in a timely - Wallace
You Save: $9,000
Sale Price: $33,995
Stock# CG113A
| Sleeps | 4 |
| Slides | 3 |
| Length | 38 ft 1 in |
| Ext Height | 13 ft 2 in |
| Hitch Weight | 2542 lbs |
| GVWR | 16000 lbs |
| Dry Weight | 12714 lbs |
| Cargo Capacity | 3286 lbs |
| Fresh Water Capacity | 55 gals |
| Grey Water Capacity | 42 gals |
| Black Water Capacity | 42 gals |
| Tire Size | ST235/80R16E |
| Furnace BTU | 40000 btu |
| VIN | 4V0FC3626GR006103 |
Cameo CM36MK Reviews
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


