Used 2015 Prime Time RV Sanibel 3601 Fifth Wheel
The Sanibel 3601 Residential fifth wheel by Prime Time Manufacturing offers triple slides and a rear living area.
As you enter the fifth wheel, to the left is a slide with a free-standing dinette and theater seating. Along the rear wall is a hide-a-bed sofa and two end tables. There is another slide in the main living area with an entertainment center, refrigerator, three burner range, and pantry. There is also a kitchen island with a double kitchen sink.
At the top of the stairs, the bathroom is on the right. Inside the bathroom you will find a toilet, corner shower, and sink. There also is a private entrance from the bathroom into the bedroom.
The front bedroom has a slide with a closet, nightstand, and king bed. The bedroom also has a dresser, walk-in closet, shoe storage, and is washer and dryer prepped.
Excellent service and kid environment! Christine was exceptionally great! I recommend these folks if you're looking to buy an RV!!!! - Jason
Stock# UT151669
| Sleeps | 4 |
| Slides | 3 |
| Length | 40 ft 2 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 13 ft 1 in |
| Hitch Weight | 2396 lbs |
| Dry Weight | 12651 lbs |
| Cargo Capacity | 2849 lbs |
| Fresh Water Capacity | 64 gals |
| Grey Water Capacity | 90 gals |
| Black Water Capacity | 50 gals |
| Furnace BTU | 40000 btu |
| VIN | 5ZT3SN1B9FG701400 |
Sanibel 3601 Reviews
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


