Used 2015 Prime Time RV Sanibel 3250 Fifth Wheel
GREAT DEAL ON A GREAT USED 5TH WHEEL!The Sanibel 3250 fifth wheel by Prime Time Manufacturing offers triple slides and a rear entertainment.
When you enter the 3250, you will be in the kitchen and living areas. To the left is a slide with a free-standing table and two recliners. The rear wall has a full wall entertainment center. The other slide offers a j-lounge sofa hide-a-bed with a storage ottoman, three burner range, and refrigerator. There is plenty of counter space throughout the kitchen. The kitchen sink is located on a L-shaped counter. In the corner you will find a pantry for your food items, as well as more counter space.
Stepping up the stairs, the bathroom is on the left. Inside the bathroom there is a toilet, linen cabinet, residential one-piece shower with seat, and a sink.
The bedroom offers much space. You are sure to enjoy a comfortable king bed located on a slide. There is plenty of storage with the walk-in closet, and large dresser. You will also find that the the bedroom is washer and dryer prepped for your convenience.
RV Leaders got my attention with their website showing the best price anywhere. They followed up with impressively responsive correspondence. Everyone there was very knowledgeable, enthusiastic, and personable. I highly recommend RV Leaders & Camping Outlet. - Jim
You Save: $2,099
Sale Price: $32,900
Stock# BG0630A
| Sleeps | 4 |
| Slides | 3 |
| Length | 38 ft 4 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 13 ft 1 in |
| Hitch Weight | 2472 lbs |
| Dry Weight | 12461 lbs |
| Cargo Capacity | 3039 lbs |
| Fresh Water Capacity | 64 gals |
| Grey Water Capacity | 90 gals |
| Black Water Capacity | 50 gals |
| Furnace BTU | 40000 btu |
Sanibel 3250 Reviews
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


