Used 2015 Prime Time RV LaCrosse 328RES Travel Trailer
The LaCrosse 328RES travel trailer by Prime Time Manufacturing offers triple slides and a rear entertainment.
As you enter the travel trailer, to the left there is a slide with a free-standing dinette and two recliners. Along the rear wall you will find an entertainment center. The other slide offers a hide-a-bed, refrigerator, pantry, and three burner range. There is a l-shaped counter which provides much counter space as well as a double kitchen sink.
In the side aisle bath you will find a toilet, sink, and shower.
The front bedroom has a queen bed slide, full wall wardrobe with storage and across from the bed you will find a chest of drawers.
I was having trouble with my BMPRO and we called Burton campers and shared what was going on then we were transferred to Easton. He understood our problem and was extremely helpful in helping me resolve our issues. Great customer service and support. We need more Eastons in the workplace we live in California and had to call Alabama to get the help we needed. Great job Easton
- Sandra
You Save: $4,705
Sale Price: $16,995
Stock# 18982C
| Sleeps | 4 |
| Slides | 3 |
| Length | 36 ft 9 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 11 ft 5 in |
| Hitch Weight | 915 lbs |
| Dry Weight | 8407 lbs |
| Cargo Capacity | 1308 lbs |
| Fresh Water Capacity | 48 gals |
| Grey Water Capacity | 60 gals |
| Black Water Capacity | 30 gals |
| Tire Size | ST225/75R15/D |
| Furnace BTU | 30000 btu |
| VIN | 5ZT2LCYB8FB005921 |
LaCrosse 328RES Reviews
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


