Used 2015 Pleasure-Way Plateau XL Std. Model Motor Home Class B - Diesel
The Pleasure-Way Plateau XL motor home offers a bit of a wider body style for more room inside the motor home. For sale by consignment, motivated seller. Trade ins welcome paid for or not, financing available. Let us show you how easy the buying experience can be at The RV Outlet. Call today for details and affordable finance options.
As you enter the motor home your eyes immediately go to the sofa and table. The sofa folds down and behind the sofa there is a Murphy bed. Next to the couch you will find a sink, and two burner range. Across from the sink you will notice a nice size TV. The closet provides added storage space. There is also a furnace, microwave, and refrigerator.
In the rear of the motor home you will find the bathroom. Inside the bathroom there is a shower, sink, and toilet.
Above the cab you will find plenty of overhead storage, plus more!
Wow! I haven't had this kind of service in quite a while. Todd made me a great deal on an RV, without any bs hassle. Caden knows his stuff and got my RV ready to go all while singing cadence. I absolutely loved working with these gentlemen! They are truly a better breed of man. Keep up the outstanding work and service! I'd highly recommend them! This is how America should be! Thanks again y'all! Cheers! - Shawn
Stock# CC812
| Sleeps | 2 |
| Length | 22 ft 9 in |
| Ext Width | 9 ft 2 in |
| Ext Height | 11 ft |
| Int Height | 6 ft 8 in |
| Hitch Weight | 5000 lbs |
| GVWR | 11010 lbs |
| Fresh Water Capacity | 28 gals |
| Grey Water Capacity | 30 gals |
| Black Water Capacity | 21 gals |
| Tire Size | LT245/75R/16 |
| Furnace BTU | 16000 btu |
| Miles | 24434 |
Plateau XL Std. Model Reviews
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


