Used 2015 Pleasure-Way Plateau TS Motor Home Class B - Diesel
The Plateau TS by Pleasure-Way will greet you with a long kitchen counter for easy food preparation, a kitchen sink, and a two burner range.
The rear of the motor home has two ottomans, a table, electric sofa, and a swing arm TV for your convenience.
Moving back to the front of the motor home, there is a refrigerator with a microwave above the refrigerator and a furnace below the refrigerator. You can also hang your clothes in the closet.
The bathroom offers a toilet, shower, and sink, plus more!
They went above and beyond to make a wonderful experience buying our camper. From sales to the guys doing the walk through to finance. I would highly recommend them to anyone. Very easy transaction. A+ rating in our book. Thank you for everything. - Jason
Stock# C5097
Chassis: Mercedes Benz
| Sleeps | 2 |
| Length | 22 ft 9 in |
| Ext Width | 7 ft 11 in |
| Ext Height | 9 ft 8 in |
| Int Height | 6 ft 3 in |
| Hitch Weight | 5000 lbs |
| GVWR | 11030 lbs |
| Fresh Water Capacity | 30 gals |
| Grey Water Capacity | 35 gals |
| Black Water Capacity | 12 gals |
| Tire Size | 245/75R/16 |
| Furnace BTU | 16000 btu |
| Fuel Type | Diesel |
| Engine | 2.1V Blue Tec |
| Chassis | Mercedes Benz |
Plateau TS Reviews
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


