Used 2015 Palomino SolAire Ultra Lite 315RLTSEK Travel Trailer
"AS IS" Water damage, soft floor, furniture is flaking
Step inside this triple slide Solaire Ultra Lite 315 RLTSEK travel trailer and see how convenient your camping can be. This model features three slides for more interior space, a kitchen island, fireplace, and a convenient exterior kitchen too!
Enter the main living space which has dual slides opposite one another. The slide to your immediate left through the door features a refrigerator, three burner range, overhead microwave, and swivel entertainment center for viewing in the living area, as well as outside. There is also a cozy electric fireplace for those chilly nights.
The opposite slide features a sofa and Fold & Stow 46"" x 74" grand dinette. On the rear wall there is a second sofa with full width overhead storage cabinets.
There is a convenient kitchen island with double sink which makes food prep and cleanup a breeze in the center of the unit. You will also find a pantry and coat closet off to the side.
The side aisle bath features a neo-angle shower, toilet, and sink. There is also a bath linen cabinet that is combined with the bedroom vanity slide.
The front bedroom features a queen bed with wardrobes on both sides, an entertainment center, and a slide-out vanity and bath linen cabinet, plus so much more!
You can also choose the Eclipse package which is available on this Solaire Ultra Lite model.
Excellent experience. We arrived and Cory was waiting for us in the parking lot. He had the Alpha already set up for us to look at but was also willing to show us anything else we wanted to see. He was laid back and friendly and not pushy in any way. Everyone was super friendly. The store was cute and cozy and had a real nice family feel. It felt like the kind of place you'd like to work yourself - Christina
You Save: $5,000
Sale Price: $8,900
Stock# 7335A
| Sleeps | 4 |
| Slides | 3 |
| Length | 35 ft 4 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 10 ft 10 in |
| Hitch Weight | 815 lbs |
| GVWR | 8815 lbs |
| Dry Weight | 6588 lbs |
| Cargo Capacity | 1991 lbs |
| Fresh Water Capacity | 32 gals |
| Grey Water Capacity | 76 gals |
| Black Water Capacity | 38 gals |
| VIN | 4X4TPAH29FN019317 |
SolAire Ultra Lite 315RLTSEK Reviews
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


