Used 2015 Palomino PaloMini 142CK Travel Trailer
This Palomino PaloMini Lite travel trailer 142CK has everything you need to be comfortable while traveling.
As you step inside you will see a booth dinette with overhead storage to your immediate right. There is a rear wall wardrobe on your left.
A wet bath is provided in the corner straight in from the entry door and features a toilet and shower.
The kitchen sink is next with overhead storage, a two burner cook-top with microwave below, and a refrigerator with storage above provides everything needed to prepare and cook food for your family.
There is a comfortable 56" x 80" queen bed in front for relaxing and sleeping, and the window A/C will keep you comfortable in the heat, plus so much more!
Anne was an excellent salesperson. She took her time to show us and help us over several months. Always gracious and considerate until we made a decision. We got a fair trade and a great deal.
Much in contrast to an unnamed out of town place where we were under intense pressure to buy the moment we stepped inside.
The rest of the staff were equally helpful. Financing was easy and straightforward. - Joe
Stock# 046471
| Sleeps | 3 |
| Length | 18 ft 2 in |
| Ext Width | 7 ft |
| Ext Height | 9 ft 3 in |
| Hitch Weight | 165 lbs |
| GVWR | 3665 lbs |
| Dry Weight | 2456 lbs |
| Cargo Capacity | 1193 lbs |
| Fresh Water Capacity | 25 gals |
| Grey Water Capacity | 30 gals |
| Black Water Capacity | 30 gals |
| VIN | 4X4TPA414FN046471 |
PaloMini 142CK Reviews
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


