Used 2015 Palomino Basecamp ORV-2 Folding Pop-Up Camper
This Basecamp Off Road Edition folding pop-up tent camper ORV-2 by Palomino has everything you need and more to make camping time more enjoyable.
There is a front 66", and rear 60" tent end bunk for convenient sleeping for four individuals. In front there is a deck storage where you can store dirt bikes or a four wheeler.
As you enter the camper, to the left there is a storage cabinet. Straight ahead you will find a kitchen cabinet, sink and a three burner cook-top for perking your morning cup of Joe. The slide gaucho offers a bit more seating inside the camper.
The 40" x 68" booth dinette is perfect for mealtime or just hanging out. It can also be converted into more sleeping space if needed.
Inside the camper you will also find a bath with a toilet and shower.
There is also a rear exterior 3 burner cooktop for added convenience, and so much more!
Did not buy today, but I will be back! Shawn showed me what I asked to see and walked me through what might fit my needs. I am coming back when I'm ready to buy. Best prices on 2025 units. - Paul
Stock# UT900399
| Sleeps | 6 |
| Length | 20 ft 1 in |
| Ext Width | 7 ft 1 in |
| Ext Height | 5 ft 4 in |
| Hitch Weight | 302 lbs |
| GVWR | 3802 lbs |
| Dry Weight | 2582 lbs |
| Cargo Capacity | 1220 lbs |
| VIN | 4X4CPCT19FN046513 |
Basecamp ORV-2 Reviews
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


