Used 2015 Palomino Backpack Edition HS 6601 Truck Camper
FITS 6’6” & 8’ BED - ELECTRIC JACKS -ROOF A/C - REFRIGERATOR - TOILET- SHOWER -
This hard side Palomino Backpack Edition truck camper has got you covered for your weekend adventure.
As you step inside model HS-6601 you will see a wardrobe to your immediate left inside the rear entrance. There is a wet bath with vent to your immediate right.
The u-shaped dinette provides a place to relax and enjoy a meal and can easily be converted to sleeping space if needed. There is also an overhead cabinet for storage above.
The kitchen features a two burner cook-top, sink and refrigerator cabinet with overhead. Step up to a queen size bed with escape vent, TV shelf, and so much more!
There is plenty of exterior storage in this model as well.
Everyone at RV Leaders & Camping Outlet was awesome! Great buying experience. If anyone is looking to buy a cool camper and wants a smooth buying process, this is the place to go! - Ryan
Stock# 2013
| Sleeps | 3 |
| Length | 15 ft 4 in |
| Ext Width | 7 ft |
| Ext Height | 8 ft 2 in |
| Dry Weight | 1771 lbs |
| Fresh Water Capacity | 31 gals |
| Grey Water Capacity | 8 gals |
| Black Water Capacity | 6 gals |
| VIN | 4X4SHR502FN105627 |
Backpack Edition HS 6601 Reviews
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


