Used 2015 Outdoors RV Black Rock 21B Travel Trailer
"Adventure Awaits—with Special Financing Discounts at Blue Compass RV!"
This 21B Black Rock travel trailer by Outdoors RV has everything you need and more to make your travel time convenient and fun!
As you enter notice the front bedroom with queen size bed to the right. There are shirt wardrobes and nightstands on either side of the bed, plus an overhead cabinet and area prepped for TV also.
Straight ahead inside the entry door there is a sofa bed with overhead cabinet, and another cabinet on the left as you walk in. A booth dinette provides seating for meal time and more and features overhead storage and a corner shelf for a TV if you like.
The kitchen offers a double sink, three burner range and refrigerator, plus a flip counter next to the sink when needed.
The rear bath features a large wardrobe for clothing, a toilet, sink and tub/shower with skylight, and so much more!
Anne was an excellent salesperson. She took her time to show us and help us over several months. Always gracious and considerate until we made a decision. We got a fair trade and a great deal.
Much in contrast to an unnamed out of town place where we were under intense pressure to buy the moment we stepped inside.
The rest of the staff were equally helpful. Financing was easy and straightforward. - Joe
Stock# UT600184
| Sleeps | 5 |
| Length | 26 ft 10 in |
| Ext Height | 10 ft 7 in |
| Int Height | 6 ft 11 in |
| Hitch Weight | 475 lbs |
| GVWR | 6300 lbs |
| Dry Weight | 4500 lbs |
| Cargo Capacity | 1800 lbs |
| Fresh Water Capacity | 66 gals |
| Grey Water Capacity | 40 gals |
| Black Water Capacity | 40 gals |
| Tire Size | ST205/75 15C |
| Furnace BTU | 25000 btu |
| VIN | 51W162721F1009339 |
Black Rock 21B Reviews
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


