Used 2015 Northwood Nash 23D Travel Trailer
A single slide out makes this Nash travel trailer feel spacious. Model 23D offers a rear full bath plus everything you need to enjoy spending time away form home.
Enter and find a queen bed in front with dual beside wardrobes, plus an overhead cabinet the entire width of the trailer. You can choose the Sit & Sleep option where the end of the queen bed can become a couch during the day for more seating.
Straight in from the door find a slide out u-shaped dinette which creates more walking around space, plus provides ample seating during mealtime as well.
The kitchen is to the left of the door and features an angled counter area with double sink, a three burner range, food pantry, and overhead storage for dishes and things. The refrigerator is opposite along the road side wall next to the dinette slide out. You can also add an optional TV next to the refrigerator if you like.
The very rear of this Nash unit features a complete bathroom with tub/shower, toilet, vanity with sink, and wardrobe, plus so much more!
Wow! I haven't had this kind of service in quite a while. Todd made me a great deal on an RV, without any bs hassle. Caden knows his stuff and got my RV ready to go all while singing cadence. I absolutely loved working with these gentlemen! They are truly a better breed of man. Keep up the outstanding work and service! I'd highly recommend them! This is how America should be! Thanks again y'all! Cheers! - Shawn
Stock# 943633A
Interior Color: Morning Dew, High Desert
| Sleeps | 4 |
| Slides | 1 |
| Length | 25 ft 10 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 10 ft 11 in |
| Interior Color | Morning Dew, High Desert |
| Hitch Weight | 500 lbs |
| GVWR | 7000 lbs |
| Dry Weight | 4982 lbs |
| Cargo Capacity | 2018 lbs |
| Fresh Water Capacity | 50 gals |
| Grey Water Capacity | 42 gals |
| Black Water Capacity | 35 gals |
| Tire Size | ST205/75R15C |
| Furnace BTU | 25000 btu |
| VIN | 4N11D232XF0143453 |
Nash 23D Reviews
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


