Used 2015 Northwood Nash 22H Travel Trailer
This Northwood Nash travel trailer 22H offers a rear full bath and front bedroom.
As you enter notice the sofa straight ahead. There is also a booth dinette for more seating to the left of the door. Overhead cabinets above the dinette make it easy to keep things neat and tidy by being able to stow your things away when not in use. Both the sofa and dinette can easily be turned into sleeping space at night as well.
The kitchen area provides a refrigerator, a three burner range, and double sinks for cleaning up. There are also storage cabinets above for dishes and things.
The rear of this Nash 22H offers a full bathroom with tub/shower, toilet, vanity with sink, plus wardrobe.
Add an optional TV if you like above the dinette area along the inside wall, plus so much more!
A lot of fun and friendly people work at this dealership and they took the stress out of the purchasing process. Our sales person was Kasey and my wife and I both loved her. She answered all our questions and was very straightforward about everything. I was also impressed with the candor of the two technicians they provided during the delivery process. They explained the camper to us and gave us a - Daniel
Stock# CJ10-5544
Interior Color: High Desert, Morning Dew
| Sleeps | 5 |
| Length | 24 ft 9 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 10 ft 7 in |
| Interior Color | High Desert, Morning Dew |
| Hitch Weight | 505 lbs |
| GVWR | 7000 lbs |
| Dry Weight | 4118 lbs |
| Cargo Capacity | 2882 lbs |
| Fresh Water Capacity | 50 gals |
| Grey Water Capacity | 42 gals |
| Black Water Capacity | 35 gals |
| Tire Size | ST205/75R15LRC |
| Furnace BTU | 25000 btu |
Nash 22H Reviews
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


