Used 2015 Northwood Arctic Fox Camper 811 Wet Bath Truck Camper
Step into the Arctic Fox Camper 811 Wet Bath by Northwood Mfg. to find a wet bath on your left. It includes a toilet, a sink, and the fiberglass shower stall.
The corner kitchen includes a pantry, a three burner range, overhead cabinets and a corner angled double sink.
Across, take one step up to the slide out including a booth dinette with an optional overhead bunk and a refrigerator.
Step up to the front bed with two wardrobes and a hamper at each side, space for an optional TV with a swing arm, along with a shelf above the head of the bed.
Absolutely amazing and so kind! We have a hybrid travel trailer and we were getting tossed around traveling from the Denver area to Miles City Mt. During the trip we had a mishap with an hidden and illplaced clearance bar that resulted in roof damage and antenna damage. We called them from Douglas, Wy to see if they could at least install an anti-sway system. They were ready for us the minute we pulled - Lindsay
Stock# 12933
Exterior Color: WHITE
| Sleeps | 4 |
| Slides | 1 |
| Length | 16 ft 8 in |
| Ext Width | 8 ft 1 in |
| Ext Height | 9 ft 4 in |
| Int Height | 6 ft 7 in |
| Exterior Color | WHITE |
| Dry Weight | 2873 lbs |
| Fresh Water Capacity | 50 gals |
| Grey Water Capacity | 38 gals |
| Black Water Capacity | 23 gals |
| Furnace BTU | 20000 btu |
| VIN | 1NCG811S7F0111435 |
Arctic Fox Camper 811 Wet Bath Reviews
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


