Used 2015 Northwood Arctic Fox 27-5L Fifth Wheel
View all Arctic Fox Floorplans
2015 27-5L Features and Options
This 2015 Arctic Fox is ready for its next adventure. At 29' this coach is small enough to be maneuverable and easy to park. Relax in the comfy recliners or enjoy the outdoors under the large awning.
One year of RV Complete is included with your purchase. Make an appointment to check this camper out today.
Ask about our convenient finance options.
What Our Customers Are Saying
Did not buy today, but I will be back! Shawn showed me what I asked to see and walked me through what might fit my needs. I am coming back when I'm ready to buy. Best prices on 2025 units. - Paul
Blue Compass RV
Location: Wheat Ridge CO
Stock# UT420457
Location: Wheat Ridge CO
Stock# UT420457
Stock# UT420457
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2015 27-5L Specifications
| Length | 29 ft |
| Ext Width | 8 ft 6 in |
| GVWR | 13400 lbs |
| Dry Weight | 9650 lbs |
| Cargo Capacity | 3750 lbs |
| Fresh Water Capacity | 82 gals |
| Grey Water Capacity | 102 gals |
| Black Water Capacity | 65 gals |
| VIN | 4N15L2727F0143361 |
For more information
Contact Us
Arctic Fox 27-5L Reviews
Be the first to tell other RVers what you think about this RV Write a Review
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


