Used 2015 Newmar London Aire 4503 Motor Home Class A - Diesel
The London Aire 4503 motor home by Newmar offers triple slides and a bath and a half.
As you enter the motor home, to the left there is a slide with a fixed sofa, two burner range, and sink. Next to the sink you will find a washer and dryer. The opposite side of the motor home has a full wall slide with an extendable L-shaped hide-a-bed sofa, hide-a-leaf dinette, buffet, refrigerator, pantry, and bedroom TV.
The bedroom also has a king bed slide. In the rear of the motor home, you will find a large bathroom with a shower, toilet, wardrobe with sliding mirror doors, adjustable shelves and two sinks.
There are plenty of overhead cabinets throughout the motor home, so storage should not be a problem.
Stopped in cuz steps wouldn’t retract fully and was having problems with water heater. They were really booked, but took time to help us so we could get on the road again very nice people. - Rae
Stock# CM201168
Chassis: Freightliner
| Sleeps | 4 |
| Slides | 3 |
| Length | 44 ft 11 in |
| Ext Width | 8 ft 6 in |
| Ext Height | 13 ft 4 in |
| Int Height | 7 ft |
| GVWR | 53000 lbs |
| Dry Weight | 43300 lbs |
| Cargo Capacity | 9100 lbs |
| Fresh Water Capacity | 105 gals |
| Grey Water Capacity | 80 gals |
| Black Water Capacity | 60 gals |
| Furnace BTU | 50000 btu |
| Fuel Type | Diesel |
| Miles | 84552 |
| Engine | Cummins ISX 600 Hp |
| Chassis | Freightliner |
| VIN | 4UZFCTBGXFCGT4094 |
London Aire 4503 Reviews
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


