Used 2015 Newmar London Aire Motor Home Class A - Diesel
The London Aire 4553 motor home by Newmar offers triple slides and a bath and a half.
As you enter the motor home, to the left there is a slide with a fixed sofa, sink, and two burner range. The other side of the motor home offers a wall slide. The slide has a hide-a-bed sofa, hide-a-leaf dinette, refrigerator, pantry, and TV in the bedroom. The bedroom also offers a king bed slide.
Just outside of the bedroom is a convenient half bath.
In the rear of the motor home you will find a large bathroom. The bathroom has a shower, linen cabinet, washer and dryer, wardrobe with sliding mirror doors, adjustable shelves, toilet, and two sinks.
There are plenty of overhead cabinets throughout the motor home.
They did a great job fixing my motor problem on my Bayliner, the boat tech was very knowledgeable and nice. - Dan
You Save: $40,000
Sale Price: $249,995
Stock# C1185
Chassis: Freightliner
| Sleeps | 5 |
| Slides | 3 |
| Length | 44 ft 11 in |
| Ext Width | 8 ft 6 in |
| Ext Height | 13 ft 4 in |
| Int Height | 7 ft |
| GVWR | 53000 lbs |
| Dry Weight | 43300 lbs |
| Cargo Capacity | 9300 lbs |
| Fresh Water Capacity | 105 gals |
| Grey Water Capacity | 80 gals |
| Black Water Capacity | 60 gals |
| Furnace BTU | 50000 btu |
| Fuel Type | Diesel |
| Engine | Cummins ISX 600 Hp |
| Chassis | Freightliner |
| VIN | 4UZFCTBG2FCGL2131 |
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


