Used 2015 Newmar Bay Star Sport 3306 Motor Home Class A
The Bay Star Sport 3306 motor home by Newmar offers triple slides.
As you enter the motor home, to the left is a double kitchen sink, three burner range, refrigerator and pantry. The opposite side offers a slide with a sofa and dinette. There is also a dry bar with TV.
The bathroom has a toilet, sink, and shower.
In the bedroom you will find a queen bed slide, and a slide with double shirt wardrobes, as well as a wardrobe and a flip-up bunk.
There are plenty of overhead cabinets throughout the motor home which provide lots of storage.
Stopped in cuz steps wouldn’t retract fully and was having problems with water heater. They were really booked, but took time to help us so we could get on the road again very nice people. - Rae
You Save: $56,239
Sale Price: $79,995
Stock# A08553
Chassis: Ford F-53
| Sleeps | 5 |
| Slides | 3 |
| Length | 33 ft 11 in |
| Ext Width | 8 ft 6 in |
| Ext Height | 12 ft 4 in |
| Int Height | 6 ft 8 in |
| GVWR | 20500 lbs |
| Dry Weight | 17613 lbs |
| Cargo Capacity | 2887 lbs |
| Fresh Water Capacity | 75 gals |
| Grey Water Capacity | 60 gals |
| Black Water Capacity | 40 gals |
| Furnace BTU | 30000 btu |
| Generator | 5500 |
| Fuel Type | Gas |
| Chassis | Ford F-53 |
| VIN | 1F66F5DY0F0A08553 |
Bay Star Sport 3306 Reviews
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


