Used 2015 Newmar Bay Star 3402 Motor Home Class A
As you enter the Bay Star 3402 motor home by Newmar you will find a u-shaped booth dinette slide with a 48" LED TV above the dinette. To the left of the entrance there is a refrigerator. On the opposite side of the motor home the slide has a jack-knife sofa, three burner range, and double kitchen sink. Next to the slide you will find a large pantry.
The bathroom has a toilet and sink on one side of the motor home and a shower and linen cabinet on the other side.
In the rear bedroom you will find a slide with a queen bed and overhead cabinet above the bed. Across from the bed there are two shirt wardrobes, a chest of drawers, and an overhead cabinet with TV.
RV Leaders got my attention with their website showing the best price anywhere. They followed up with impressively responsive correspondence. Everyone there was very knowledgeable, enthusiastic, and personable. I highly recommend RV Leaders & Camping Outlet. - Jim
You Save: $12,000
Sale Price: $72,999
Stock# 4579A
Chassis: Ford F-53
| Sleeps | 6 |
| Slides | 3 |
| Ext Width | 8 ft 6 in |
| Ext Height | 12 ft 8 in |
| Int Height | 6 ft 8 in |
| GVWR | 22000 lbs |
| Dry Weight | 19130 lbs |
| Cargo Capacity | 2870 lbs |
| Fresh Water Capacity | 75 gals |
| Grey Water Capacity | 60 gals |
| Black Water Capacity | 40 gals |
| Furnace BTU | 40000 btu |
| Generator | ONAN 5500 |
| Fuel Type | Gas |
| Miles | 42083 |
| Chassis | Ford F-53 |
Bay Star 3402 Reviews
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


