Used 2015 Newmar Bay Star 3401 Motor Home Class A
The Bay Star 3401 Motor Home by Newmar features a full wall slide.
Stepping inside the motor home, along the curbside there is a double kitchen sink, three burner range, refrigerator, and pantry. Adjacent to the pantry you will find a dry bar with a TV.
The full wall slide has a dinette, l-shaped hide-a-bed, linen cabinet, wardrobe with sliding mirror doors, wardrobes, and a chest of drawers.
In the bedroom you will find a king bed slide with overhead cabinets above the bed.
The bathroom has a linen cabinet, corner shower, sink, and toilet.
Awesome experience. Shawn was great and super helpful, very knowledgeable and made things very easy and quick. - Christopher
Stock# WU54688
Chassis: Ford F-53
| Sleeps | 5 |
| Slides | 2 |
| Length | 34 ft 11 in |
| Ext Width | 8 ft 6 in |
| Ext Height | 12 ft 8 in |
| Int Height | 6 ft 8 in |
| GVWR | 22000 lbs |
| Dry Weight | 19082 lbs |
| Cargo Capacity | 2918 lbs |
| Fresh Water Capacity | 75 gals |
| Grey Water Capacity | 60 gals |
| Black Water Capacity | 40 gals |
| Furnace BTU | 40000 btu |
| Fuel Type | Gas |
| Miles | 44345 |
| Chassis | Ford F-53 |
| VIN | 1F66F5DY2F0A09736 |
Bay Star 3401 Reviews
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


