Used 2015 Lance Lance Travel Trailers 1685 Travel Trailer
Take your adventures further in this Lance travel trailer model 1685. The large slide out u-dinette provides more interior space for moving around.
Step inside and notice the convenient storage and cabinets to the left of the door. There is a bath straight ahead also that offers an angled shower, toilet, and sink.
To the right of the entrance you will find a round galley sink, overhead cabinets for storage, a three burner range, and a 2-way refrigerator.
The front features a queen size bed with a headboard that also functions as a shelf. On the wall next to the refrigerator, but facing the bed you will find a TV.
Stopped in cuz steps wouldn’t retract fully and was having problems with water heater. They were really booked, but took time to help us so we could get on the road again very nice people. - Rae
Stock# 98113
| Sleeps | 4 |
| Slides | 1 |
| Length | 20 ft 9 in |
| Ext Width | 8 ft 1 in |
| Int Height | 6 ft 6 in |
| Hitch Weight | 345 lbs |
| GVWR | 5500 lbs |
| Dry Weight | 3650 lbs |
| Cargo Capacity | 1850 lbs |
| Fresh Water Capacity | 45 gals |
| Grey Water Capacity | 45 gals |
| Black Water Capacity | 45 gals |
| Furnace BTU | 25000 btu |
| VIN | 56YTT1622FL315506 |
Lance Travel Trailers 1685 Reviews
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


