Used 2015 KZ Spree Escape E20RBT Expandable
3 Expandable Beds!The Spree Escape E20RBT expandable by KZ has so much sleeping space with a front, rear, and side tent beds.
Stepping inside the expandable, to the right is a sofa. Across from the sofa you will find a dinette. Just past the dinette is a pantry, refrigerator, and longer pantry. Across from the refrigerator is the single sink and two burner range.
The bathroom has a toilet, corner shower, and sink.
There are plenty of overhead cabinets throughout the expandable as well as a front trunk door which provides extra storage.
RV Leaders got my attention with their website showing the best price anywhere. They followed up with impressively responsive correspondence. Everyone there was very knowledgeable, enthusiastic, and personable. I highly recommend RV Leaders & Camping Outlet. - Jim
You Save: $9,784
Sale Price: $9,491
Stock# F4129329
| Sleeps | 8 |
| Length | 21 ft |
| Ext Width | 7 ft 6 in |
| Ext Height | 8 ft 6 in |
| Int Height | 6 ft 3 in |
| Hitch Weight | 420 lbs |
| GVWR | 4500 lbs |
| Dry Weight | 3220 lbs |
| Cargo Capacity | 1280 lbs |
| Fresh Water Capacity | 20 gals |
| Grey Water Capacity | 24 gals |
| Black Water Capacity | 24 gals |
| Tire Size | 13" |
| Furnace BTU | 16000 btu |
| VIN | 4EZTA2020F4129329 |
Spree Escape E20RBT Reviews
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


