Used 2015 KZ Spree 262RKS Travel Trailer
Queen Bed! Private Master Bedroom!
The Spree 262RKS travel trailer by KZ offers a single slide and a rear kitchen area.
As you enter the rear of the travel trailer, along the rear wall there is a pantry, three burner range, microwave, double kitchen sink, and lots of counter space.
The slide offers a refrigerator, sofa, and wardrobe. The opposite side of the travel trailer has a dinette.
In the bathroom you will find a toilet, shower with seat, linen cabinet, and sink.
The front of the travel trailer has a queen bed, two wardrobes, one on either side of the bed, and a TV mount. There is also a private entrance from the bedroom outside.
There are plenty of overhead cabinets throughout the inside of the 262RKS as well as a nice pass thru storage.
RV Leaders got my attention with their website showing the best price anywhere. They followed up with impressively responsive correspondence. Everyone there was very knowledgeable, enthusiastic, and personable. I highly recommend RV Leaders & Camping Outlet. - Jim
Stock# F8055638
| Sleeps | 4 |
| Slides | 1 |
| Length | 28 ft 8 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 11 ft 1 in |
| Int Height | 6 ft 10 in |
| Hitch Weight | 600 lbs |
| GVWR | 6800 lbs |
| Dry Weight | 5590 lbs |
| Cargo Capacity | 1210 lbs |
| Fresh Water Capacity | 40 gals |
| Grey Water Capacity | 64 gals |
| Black Water Capacity | 32 gals |
| Tire Size | 15" |
| Furnace BTU | 20000 btu |
| VIN | 4EZTP2626F8055638 |
Spree 262RKS Reviews
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


