Used 2015 Keystone RV Sprinter Campfire Edition 26RB Travel Trailer
This Sprinter Campfire Edition model 26RB offers all the amenities you need to enjoy spending time away from home.
Step inside and see a 32" TV straight ahead. There is a front queen bed with dual bedside closets, plus overhead storage as well. There are sliding doors on either side of the entertainment center that can be closed for more privacy at night.
To the left of the main entry door find a double sink along an angled counter, a three burner range, a 7 cu. ft. refrigerator, pantry, and plenty of overhead storage, plus lower cupboards and drawers too.
Opposite the door side is a slide out tri-fold sleeper sofa and 48" booth dinette. Perfect for enjoying your meals at, and the sofa can be easily made into additional sleeping space when needed at night.
The rear offers a large bathroom with neo-angled shower, toilet, sink, linen cabinet and wardrobe.
Head outside to check out the outside kitchen which features a refrigerator, bumper mount grill, single sink, overhead cabinets, counter space and a two burner cook-top, plus so much more!
I was having trouble with my BMPRO and we called Burton campers and shared what was going on then we were transferred to Easton. He understood our problem and was extremely helpful in helping me resolve our issues. Great customer service and support. We need more Eastons in the workplace we live in California and had to call Alabama to get the help we needed. Great job Easton
- Sandra
Stock# UT762539
| Sleeps | 5 |
| Slides | 1 |
| Length | 26 ft |
| Ext Width | 8 ft 4 in |
| Ext Height | 11 ft 1 in |
| Hitch Weight | 785 lbs |
| Dry Weight | 6855 lbs |
| Cargo Capacity | 2345 lbs |
| Fresh Water Capacity | 81 gals |
| Grey Water Capacity | 64 gals |
| Black Water Capacity | 32 gals |
| Tire Size | ST225/75R15D |
| Furnace BTU | 35000 btu |
| VIN | 4YDT26R21F1532811 |
Sprinter Campfire Edition 26RB Reviews
-
Very nice outside kitchen
2016 Sprinter Campfire Edition 26RB
What I liked most: The bathroom has lots of leg room around the kitchen sink. The bathroom also has lots of storage with 3 cabinets and a wardrobe cabinet. The dark wood finish looks like it is high quality in every room. The outside kitchen has plenty of storage since it has a large cabinet, a drawer as well as 2 shelves.
What I'd improve: Add a toilet paper holder to the bathroom. No seats are facing the tv.11 years ago | Nate T. from Midland, MI
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


