Used 2015 Keystone RV Passport 280BH Express Travel Trailer
The Keystone Passport Express travel trailer model 280BH offers a spacious home away from home for a larger family. This unit features double bed bunks, a rear bath, and large slide out for added interior space.
Step inside and notice the counter bar area to the left with two bar stools. Attached is a booth dinette for mealtime including overhead storage for your TV and more. A refrigerator is found next to the dinette across from the large slide out.
Enjoy cooking meals and snacks with the three burner range, and cleanup will be easy with the double kitchen sink. There is also a fold-down sofa with overhead cabinets for added seating that can quickly become a bed at night.
The rear corner features 51" x 74" bunk beds with exterior storage beneath. The opposite rear corner features a tub/shower, toilet, and sink with overhead medicine cabinet. There is storage just outside the bath door.
To the right of the entry door find a front queen size bed with dual bedside wardrobes, overhead cabinet space, and so much more!
Take along extra camping gear easily with the front outside pass-through compartment and rear exterior storage too.
Wow! I haven't had this kind of service in quite a while. Todd made me a great deal on an RV, without any bs hassle. Caden knows his stuff and got my RV ready to go all while singing cadence. I absolutely loved working with these gentlemen! They are truly a better breed of man. Keep up the outstanding work and service! I'd highly recommend them! This is how America should be! Thanks again y'all! Cheers! - Shawn
Stock# FT410190
| Sleeps | 8 |
| Slides | 1 |
| Length | 30 ft 1 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 10 ft 2 in |
| Hitch Weight | 485 lbs |
| Dry Weight | 4590 lbs |
| Cargo Capacity | 1410 lbs |
| Fresh Water Capacity | 30 gals |
| Grey Water Capacity | 30 gals |
| Black Water Capacity | 30 gals |
| Tire Size | ST205/75R14C |
| VIN | 4YDT28023FT410190 |
Passport 280BH Express Reviews
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


