Used 2015 Keystone RV Outback Terrain Ultra Lite 332TRS Travel Trailer
No Added Costs! What you see is what you pay!
Enter this Outback Terrain travel trailer model 332TRS and see how convenient your camping can be. This unit features triple slides for added interior space.
Step inside and find yourself in the main kitchen and living area with dual opposing slides. The slide to your left features a refrigerator and three burner range. There is also a pantry off to the side, and an entertainment center to your right featuring a 32" HDTV. The kitchen island provides a bit more counter space and is the location for the double kitchen sink. The slide opposite features a booth dinette and the first of two sofa sleepers. There is also a closet just off to the side of the slide.
Heading toward the front you have a full side aisle bath with dual entry doors. Enter from the living space, or from inside the front bedroom. The bath features an angled shower, toilet and sink.
The front bedroom features a queen bed, wardrobes on both sides of the bed, plus an overhead cabinet for even more storage.
Back through the trailer to a second lounging and sleeping space you have a large storage cabinet with counter top above. Across from it there is a sofa sleeper (number 2 in this unit). Straight out the back is a slide-out with two 38" x 74" bunk mats for sleeping, and two side overhead cabinets for storage and more.
There is also a front pass-through compartment for your exterior camping gear, and much more!
What a great experience. Absolutely streamlined process of my trade in. I was in and out in just around an hour or so. The staff was super helpful. Cory gave me a walkthrough of my new unit, very knowledgeable staff. I highly recommend this group! - Alex
Stock# 450194U
| Sleeps | 9 |
| Slides | 3 |
| Length | 36 ft |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 11 ft 4 in |
| Hitch Weight | 745 lbs |
| Dry Weight | 7095 lbs |
| Cargo Capacity | 2105 lbs |
| Fresh Water Capacity | 43 gals |
| Grey Water Capacity | 60 gals |
| Black Water Capacity | 30 gals |
| Tire Size | ST225/75R15D |
| Furnace BTU | 30000 btu |
| VIN | 4YDT33229FB450194 |
Outback Terrain Ultra Lite 332TRS Reviews
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


