Used 2015 Keystone RV Hideout 38FDDS Destination Trailer
Take camping to the next level with this Keystone Hideout park model 38FDDS featuring double slides, dual entry doors, and a spacious front living area for your family to enjoy!
Step inside through the glass sliding patio doors and see a L-shaped tri-fold sofa sleeper across the front of the room with an end table and entertainment center nearby. Straight in there is a jack-knife sofa with optional second tri-fold if you like, and u-shaped dinette slide.
The kitchen features everything you need to enjoy cooking for your family as you vacation with a refrigerator, three burner range, pantry, and double kitchen sink.
A walk-through bath leads to the rear master bedroom featuring its own private entry door. In the bath find a vanity with sink and toilet on the left, plus neo-angle shower and linen cabinet to the right.
A king bed slide offers a bit more walking around space in the rear bedroom where you will also find plenty of storage with a rear wall wardrobe and dresser, plus so much more!
The team here is awesome to work with. They went above and beyond to get us out the door even faster than usual. Service is great. Sales team is friendly and not pushy. Management and finance were great. This is a great place to purchase your RV from. - Christopher
Stock# D6081A
Interior Color: Maplecrest, Silver Birch, Wedg
| Sleeps | 8 |
| Slides | 2 |
| Length | 39 ft 11 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 11 ft 2 in |
| Interior Color | Maplecrest, Silver Birch, Wedg |
| Hitch Weight | 1205 lbs |
| Dry Weight | 8340 lbs |
| Cargo Capacity | 1660 lbs |
| Fresh Water Capacity | 45 gals |
| Grey Water Capacity | 38 gals |
| Black Water Capacity | 38 gals |
| Tire Size | ST225/75R15D |
| Furnace BTU | 30000 btu |
| VIN | 4YDT38F24F7200274 |
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


