Used 2015 Keystone RV Hideout 19FLBWE Travel Trailer
EASY TO TOW! ONLY 4,115LBS!
This Keystone Hideout 19RLBWE includes:
- $100 In Store Parts Credit
- Camper College Orientation
- 1 Year Route 66 RV Club Membership
- 24/7 Tech Assistance
- 10% Parts Discount At All Route 66 Locations
- 10% Camping Discount At KOA
- Upgrade To The RV Club Unlimited For Only $219!
- Western Edition Package
- Electric Awning
- Central Vacuum
- 30# LP Tanks
- Spare Tire
Camping is simple in this Keystone Hideout model 19FLBWE. This travel trailer features a rear bath layout, bunks, and more!
Step inside and find a sofa with overhead cabinets along the front wall with a corner closet as well.
To the left of the door is a booth dinette and overhead storage, with a second closet for clothing storage.
The kitchen features a 7 cu. ft. refrigerator, a three burner range, and double kitchen sink. There are plenty of storage cabinets above for dishes and things. You will also love the central vac system for cleaning up.
The rear left corner features a double bed with single flip-up bunk above. The opposite rear corner offers a private tub/shower and toilet, with separate sink just outside the bath door, and so much more!
They did a great job fixing my motor problem on my Bayliner, the boat tech was very knowledgeable and nice. - Dan
You Save: $1,901
Sale Price: $12,999
Stock# UTD563
Interior Color: Wedgewood
| Sleeps | 6 |
| Length | 23 ft |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 10 ft 6 in |
| Int Height | 7 ft |
| Interior Color | Wedgewood |
| Hitch Weight | 425 lbs |
| Dry Weight | 4119 lbs |
| Cargo Capacity | 2681 lbs |
| Fresh Water Capacity | 60 gals |
| Grey Water Capacity | 38 gals |
| Black Water Capacity | 32 gals |
| Tire Size | ST205/75R14C |
| Furnace BTU | 30000 btu |
| Refrigerator Type | RV Gas/Electric |
| Number of Awnings | 1 |
| LP Tank Capacity | 30 |
| Water Heater Capacity | 6 gal |
| Water Heater Type | Gas/Electric |
| TV Info | 2 |
| Awning Info | Power |
| Number of LP Tanks | 2 |
| Electrical Service | 30 amp |
Hideout 19FLBWE Reviews
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


