Used 2015 Keystone RV Fuzion 331 Toy Hauler Fifth Wheel
Step inside this 331 Fuzion toy hauler fifth wheel and begin planning your next big weekend of fun!
The rear ramp 8' garage door opens up to an 11' garage area that is perfect for hauling your toys. There are optional dual opposing sofas that are great for hanging out, and a top queen bed for sleeping, plus a loft at the front of the cargo that overlooks the interior of the unit. There is also an LCD TV in the cargo space, washer dryer prep, plus a side man door.
Through the optional glass patio doors in the cargo area you enter the combined kitchen and living space featuring a large slide out sofa on one side, and a second slide with 12 cu. ft. refrigerator and three burner range opposite. There is also an entertainment center for your enjoyment with a 48" TV, a center kitchen island with a double sink, and plenty of counter space.
Head up the steps to a side aisle bath and front bedroom with residential queen bed including nightstands on both sides. There is a slide out wardrobe including a linen cabinet that is accessible from within the bath, and an LCD TV mounted on the wall.
The bath provides an angled shower, toilet and sink. It also has dual entry doors.
The exterior features plenty of storage, a 30 gallon fuel station, and two awnings on the door side, plus so much more!
You can also add an optional king bed if you like.
Maybe it’s me. Where I come from I can’t get help. Maybe it looks like I’m not approachable, Maybe it’s because I am old, fat and ugly. Maybe I’m invisible. But I can be standing in an aisle at Home Depot, Lowe’s, Walmart or any other place of business that is willing to take my money looking for something and have a store clerk pass by me without acknowledging me or asking if they could be of assistance. - Billy
Stock# 89605
| Sleeps | 9 |
| Slides | 3 |
| Length | 37 ft 7 in |
| Ext Width | 8 ft 6 in |
| Ext Height | 13 ft 1 in |
| Hitch Weight | 2915 lbs |
| Dry Weight | 13055 lbs |
| Cargo Capacity | 3445 lbs |
| Fresh Water Capacity | 112 gals |
| Grey Water Capacity | 93 gals |
| Black Water Capacity | 43 gals |
| Tire Size | ST235/80R16E |
| Furnace BTU | 35000 btu |
| VIN | 4YDF33126FF810643 |
Fuzion 331 Reviews
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


